Muškát Ottonel - 1. moravsko-česká vinařská

Muškát Ottonel

Synonyma: nejsou
Původ: Odrůdu vypěstoval ze semene Robert Moreau z Angers ve Francii. Jedná se pravděpodobně o křížence odrůd Chrupka bílá a Muškát bílý.
Charakteristika: Potřebuje záhřevné, kypré, živné a hluboké půdy. Sklizňová zralost začíná v polovině září. Vína dává jemně muškátová, v dobrých ročnících se zbytkovým cukrem. Hrozen je atraktivní a bobule nesmírně jemné chuti.
Rok zápisu ve SOK: 1952
Barva: světle žlutá
Vůně a chuť: Víno má velmi jemnou, muškátovou vůni. Chuť je středně plná a harmonická, kratší dojem, někdy má víno nižší obsah kyselin. Z přezrálých hroznů této odrůdy lze připravit vynikající přírodní dezertní vína. Odrůda se často používá k výrobě částečně zkvašeného hroznového moštu (burčáku).
Stolování: Víno je vhodné k méně výrazným jídlům, kombinuje se s předkrmy z husích jater, nebo jako dezertní víno k moučníkům — výborné je k ořechovým zákuskům.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.