Muškát Ottonel - 1. moravsko-česká vinařská

Muškát Ottonel

Synonyma: nejsou
Původ: Odrůdu vypěstoval ze semene Robert Moreau z Angers ve Francii. Jedná se pravděpodobně o křížence odrůd Chrupka bílá a Muškát bílý.
Charakteristika: Potřebuje záhřevné, kypré, živné a hluboké půdy. Sklizňová zralost začíná v polovině září. Vína dává jemně muškátová, v dobrých ročnících se zbytkovým cukrem. Hrozen je atraktivní a bobule nesmírně jemné chuti.
Rok zápisu ve SOK: 1952
Barva: světle žlutá
Vůně a chuť: Víno má velmi jemnou, muškátovou vůni. Chuť je středně plná a harmonická, kratší dojem, někdy má víno nižší obsah kyselin. Z přezrálých hroznů této odrůdy lze připravit vynikající přírodní dezertní vína. Odrůda se často používá k výrobě částečně zkvašeného hroznového moštu (burčáku).
Stolování: Víno je vhodné k méně výrazným jídlům, kombinuje se s předkrmy z husích jater, nebo jako dezertní víno k moučníkům — výborné je k ořechovým zákuskům.

Novinky

*** VÁNOCE 2018 ***

Blíží se adventní čas.

Jako již tradičně připravilo vinařství Víno Sýkora s.r.o. speciální Vánoční víno.

Jedná se o směs červených vín s vyšší tříslovinou, nižším obsahem kyselin a vyšším obsahem zbytkového cukru (polosladké).

Vánoční cuvée (směs) vyniká svou intenzivní kořenitou vůní, mohutnou chutí a je pro milovníky vína ideálním nápojem při rozjímání a bilancování, při rozmlouvání s přáteli, anebo k četbě za dlouhých předvánočních a vánočních večerů. Konzumujte ale v rozumné míře, obsahuje 11,5 % obj. alkoholu.

Přijďte od 26.11.2018 ochut­nat do naší vinotéky v Horních Počernicích nebo v Hostivaři! Cena 100 Kč/L (sudové stáčené víno moravských vinic)

MLADÁ VÍNA - ROČNÍK 2018

Od listopadu 2018 prodáváme Mladá vína – ročník 2018. (bílá, růžová, červená) z produkce Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice.

  • BÍLÁ: Müller Thurgau-suché, grepová vůně, Muškát Moravský-polosuché, muškátová vůně
  • RŮŽOVÉ: Svatovavřinecké-polosuché, vůně lesních malin
  • ČERVENÉ: Modrý Portugal-suché, vůně třešní

Jednotná cena: 120,–Kč/láhev 0,75L

Ochutnejte Mladá vína 2018 z výborného ročníku v předstihu před Svatomartinský­mi víny!

© 2009 - 2018 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.