Rulandské bílé - 1. moravsko-česká vinařská

Rulandské bílé

Synonyma: Roučí bílé, Pinot blanc, Pinot bianco, Weisser Burgunder, Clevner, Fehér burgundi, Beli Pinot
Původ: Stará odrůda z Burgundska (Pinot blanc), před 1993 u nás Burgundské bílé. Podmínka kvality vína – vysoká zralost hroznů.
Rok zápisu ve SOK:1941
Barva: světle žlutá, zelenožlutá
Vůně a chuť: Jemné květinové vůně, vyzrálé víno voní po chlebové kůrce (chlebnatá vůně). Chuť plná, dlouhotrvající, bohatá na extraktivní látky. V chuti a vůni hledejme hrušky, broskve, lískové oříšky, mandle, vanilku.
Stolování: Slavnostní víno k masitým jídlům. Hodí se k uzeným rybám, k pečením, sýrům s ušlechtilou plísní, i k vepřovému a hovězímu masu.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.