Frankovka - 1. moravsko-česká vinařská

Frankovka

Synonyma: Blaufränkisch, Blauer Limberger, Lemberger, Kékfrankos
Původ: Stará odrůda, původem z území dnešního Rakouska (základ asi Heunisch), patří ke středoevropskému regionu
Rok zápisu ve SOK: 1941
Barva: světle až i tmavě rubínová s fialovými záblesky
Vůně a chuť: V mladém víně travnaté aroma, které se časem mění na ostružinové vůně. Má čerstvou kyselinu a vyšší třísloviny, je kořenité a ovocné. Můžeme hledat ostružiny nebo skořici.
Stolování: Hodí se skoro ke všemu, víno denní spotřeby. K pečeným masům, kachně, huse, ke guláši, k jídlům z vnitřností, ke zrajícím i bílým sýrům, k těstovinám i pizze. Dobře se skladuje a zráním ještě získává na harmonii.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.