Chardonnay - 1. moravsko-česká vinařská

Chardonnay

Synonyma: Pinot Chardonnay, Morillon, Weisser Clevner, Gelber Weisburgunder
Původ: Stará burgundská odrůda, volné křížení Rulandské (Pinot Noir) x Heunisch, nejvíce rozšířená odrůda na světě (k výrobě šampaňského)
Rok zápisu ve SOK: 1987
Barva: zelenožlutá, světle žlutá až nazlátlá
Vůně a chuť: Intenzivní, harmonická a plná vůně. Chuť dlouho doznívá, je kořenitá, vnímáme elegantní kyselinku. V chuti a vůni hledejme široké spektrum možností – ovocné (zelené jablko, hrušku, citrusy, broskve, meloun, ananas), ale také med, karamel a často lískové oříšky.
Stolování: Víno pro slavnostní příležitosti, doplňuje pokrmy s bílým masem, je vhodné k paštikám, hustým omáčkám, mořským plodům. Klidně i ke steaku. Ne k tučným rybám a k salátům s octovou zálivkou.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.