Müller Thurgau - 1. moravsko-česká vinařská

Müller Thurgau

Synonyma: Rivaner, Rieszling-Sylvaner, Müller Thurgau bianco
Původ: Odrůda vznikla ve Švýcarsku v roce 1882, kříženec Rýnský ryzlink x Madlenka královská
Rok zápisu ve SOK:1941
Barva: světlá se zelenožlutým odstínem
Vůně a chuť: Vůně muškátová s ovocnými odstíny. Svěží chuť, nižší obsah kyselin, hledejme ovoce (broskve, citrusy, angrešt nebo černý rybíz, muškát).
Stolování: Slavnostní víno k masitým jídlům. Hodí se k uzeným rybám, k pečením, sýrům s ušlechtilou plísní, i k vepřovému a hovězímu masu. Hodí se do různých cuveé, s pozdně zrajícími odrůdami s vysokým obsahem kyselin.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.