Svatovavřinecké - 1. moravsko-česká vinařská

Svatovavřinecké

Synonyma: Saint Laurent, Sankt Laurent
Původ: Stará odrůda původem z Burgundska, rozšíření zaznamenala se zavedením vysokého vedení révy vinné, protože se k němu dobře hodí. Bobule se začínají vybarvovat k 10. srpnu (svatý Vavřinec).
Rok zápisu ve SOK: 1941
Barva: Tmavě červená, granátová až fialová.
Vůně a chuť: Výrazně višňová, nebo černorybízová. Drsnější chuť, má silný odrůdový charakter, zajímavě strukturované třísloviny. V dobrých ročnících jsou cítit povidla.
Stolování: Hodí se ke kořeněným masům, vepřovému anebo zvěřině. Potěší v kombinaci s husou a kachnou. Ale i k úplně všedním jídlům a k sýrům s intenzivní chutí.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.