Cabernet Sauvignon - 1. moravsko-česká vinařská

Cabernet Sauvignon

Synonyma: Petit-Cabernet, Bouchet, Sauvignon Rouge
Původ: Stará odrůda, Francie. Blízká původní volně rostoucí révou lesní, opylení odrůdou Sauvignon. Jedna ze světově nejrozšířenějších odrůd.
Rok zápisu ve SOK: 1980
Barva: Tmavě granátová, modré záblesky, stárnutím se sytost zvyšuje.
Vůně a chuť: Výrazně po černém rybízu. Chuť je mohutná, dlouhotrvající, vyzrálá vína mají chuť hebce sametovou, v mladých vínech je chuť silně tříslovitá. Hledejme třešně, č. rybíz, ostružiny, marmeládu, hořkou čokoládu, tabák.
Stolování: Plné aromatické víno vhodné k masům, k jehněčí pečeni, steaku, ke krůtímu masu na rožni. Často se ukládá do sudů (barrique) k delšímu zrání.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.