Merlot - 1. moravsko-česká vinařská

Merlot

Synonyma: Médoc noir, Vitraille, Sémillon Rouge
Původ: Stará francouzská odrůda, blízká Cabernet Franc. Stále nabývá na významu a oblibě. Název podle ptáka kosa (merle), neboť je s oblibou ozobává.
Rok zápisu ve SOK: 2001 (v ČR nová odrůda)
Barva: rubínová až granátová, odrůda je plodná, proto někdy i světlejší barva a nahořklá dochuť.
Vůně a chuť: Voní jemně po přezrálém černém rybízu. Pro nízký obsah kyselin hebká chuť, vláčná s dlouhým dozníváním. V chuti hledejme třešně, švestky, kompot, fíky.
Stolování: Velice pitné víno k prostému pití i bez stolování. Kombinovat lze s ementálem, se zvěřinou, s paštikou, s telecími ledvinkami. V kombinaci s Cabernet Sauvignon vynikající směs, mírní agresivní třísloviny CS.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.