GRAND TEST časopisu WINE & Degustation - FRANKOVKA - 1. moravsko-česká vinařská

GRAND TEST časopisu WINE & Degustation - FRANKOVKA

Prestižní vinařský časopis WINE & Degustation přinesl ve svém říjnovém čísle velký test (WINE & Degustation GRAND TEST) vín z odrůdy Frankovka (WINE & Degustation Říjen 2010, str. 38 – 45).

Jedenáctičlenná „hvězdná“ komise hodnotila celkem 29 Frankovek z Rakouska, Slovenska, Maďarska a Moravy. Jednalo se o vína, u nichž se už předem dala očekávat vysoká kvalita. Dosažená hodnocení se tak pohybovala mezi 77 – 88 body, tedy hodně vysoko.

Co je z našeho pohledu velmi zajímavé, že FRANKOVKA z produkce Víno Sýkora s.r.o. Se umístila uprostřed pelotonu s 82,36 body (pátá z Moravy), avšak jednoznačně nejnižší pořizovací cenou.

Frankovka 2007, zatříděná jako „MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO“ v ceně nižší než 100 Kč/láhev, předčila záplavu pozdních sběrů ( v ceně 131 do 250 Kč/láhev) a bodově se téměř vyrovnala vínům za 350 Kč/láhev.

Pokud by se tímto způsobem brala v úvahu jakási „užitná hodnota“, Frankovka 2007 z produkce Víno Sýkora s.r.o. by se umístila suveréně první.

Srovnání vín z hlediska užitné hodnoty

Test uvedený v časopise WINE & Degustation

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.