GRAND TEST časopisu WINE & Degustation - FRANKOVKA - 1. moravsko-česká vinařská

GRAND TEST časopisu WINE & Degustation - FRANKOVKA

Prestižní vinařský časopis WINE & Degustation přinesl ve svém říjnovém čísle velký test (WINE & Degustation GRAND TEST) vín z odrůdy Frankovka (WINE & Degustation Říjen 2010, str. 38 – 45).

Jedenáctičlenná „hvězdná“ komise hodnotila celkem 29 Frankovek z Rakouska, Slovenska, Maďarska a Moravy. Jednalo se o vína, u nichž se už předem dala očekávat vysoká kvalita. Dosažená hodnocení se tak pohybovala mezi 77 – 88 body, tedy hodně vysoko.

Co je z našeho pohledu velmi zajímavé, že FRANKOVKA z produkce Víno Sýkora s.r.o. Se umístila uprostřed pelotonu s 82,36 body (pátá z Moravy), avšak jednoznačně nejnižší pořizovací cenou.

Frankovka 2007, zatříděná jako „MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO“ v ceně nižší než 100 Kč/láhev, předčila záplavu pozdních sběrů ( v ceně 131 do 250 Kč/láhev) a bodově se téměř vyrovnala vínům za 350 Kč/láhev.

Pokud by se tímto způsobem brala v úvahu jakási „užitná hodnota“, Frankovka 2007 z produkce Víno Sýkora s.r.o. by se umístila suveréně první.

Srovnání vín z hlediska užitné hodnoty

Test uvedený v časopise WINE & Degustation

Novinky

*** VÁNOCE 2018 ***

Blíží se adventní čas.

Jako již tradičně připravilo vinařství Víno Sýkora s.r.o. speciální Vánoční víno.

Jedná se o směs červených vín s vyšší tříslovinou, nižším obsahem kyselin a vyšším obsahem zbytkového cukru (polosladké).

Vánoční cuvée (směs) vyniká svou intenzivní kořenitou vůní, mohutnou chutí a je pro milovníky vína ideálním nápojem při rozjímání a bilancování, při rozmlouvání s přáteli, anebo k četbě za dlouhých předvánočních a vánočních večerů. Konzumujte ale v rozumné míře, obsahuje 11,5 % obj. alkoholu.

Přijďte od 26.11.2018 ochut­nat do naší vinotéky v Horních Počernicích nebo v Hostivaři! Cena 100 Kč/L (sudové stáčené víno moravských vinic)

MLADÁ VÍNA - ROČNÍK 2018

Od listopadu 2018 prodáváme Mladá vína – ročník 2018. (bílá, růžová, červená) z produkce Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice.

  • BÍLÁ: Müller Thurgau-suché, grepová vůně, Muškát Moravský-polosuché, muškátová vůně
  • RŮŽOVÉ: Svatovavřinecké-polosuché, vůně lesních malin
  • ČERVENÉ: Modrý Portugal-suché, vůně třešní

Jednotná cena: 120,–Kč/láhev 0,75L

Ochutnejte Mladá vína 2018 z výborného ročníku v předstihu před Svatomartinský­mi víny!

© 2009 - 2018 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.