Syrah - 1. moravsko-česká vinařská

Syrah

Syrah je modrá odrůda s velmi bohatou historií. Pěstovala se již v biblických dobách a zmínky o jejím pěstování pocházejí z doby již 600 let před naším letopočtem. Pěstovala se na území dnešního Íránu v okolí města Širaz, odtud tedy druhý název této odrůdy, totiž Shiraz, který je dnes užíván v anglicky mluvících zemích. V ČR se nepěstuje, hlavní pěstitelské země jsou v Evropě Francie a Španělsko, dále se pěstuje v Kalifornii, Jihoafrické republice a Austrálii.

Víno má velmi tmavou a velmi intenzivní barvu, takže lze Syrah občas nalézt pod přezdívkou „Black Shiraz“ nebo „Black Wine“ („Černé víno“).Víno je to mohutné, plné, viskózní, charakteristicky kořenité a peprné. Je bohaté na třísloviny a má dlouhou dochuť. O takovém vínu se oprávněně říká, že jsou ho plná ústa.
Vína Syrahu je obtížné popíjet samotná, potřebují doprovod jídla.
Jsou obvykle velmi silná. Mají obvykle kolem 14% alkoholu a ten člověka může rychle unavit. K jídlu se hodí se k různým paštikám, ke zvěřině, obecně k tmavým masům, k pokrmům s rajčaty nebo k ementálskému sý­ru.

My nabízíme SYRAH suchý, se zbytkovým cukrem 3,4 g/l, velmi tmavě rubínové barvy, ze spřáteleného vinařství David Moreno (Badarán, La Rioja, www.davidmoreno.es).
Charakterově se jedná o odlišné víno, než to, které obvykle nabízíme ze sklizní vinných hroznů ze středoevropské oblasti. Do prodeje jsme ho zařadili proto, abychom rozšířili nabídku sudových vín i o vína z jiných pěstitelských oblastí a měli jste možnost porovnání.

Novinky

AKCE V ROCE 2019

Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice
Turistické informační centrum v Čejkovicích, které se nachází v objektu vinařství Sýkora, na adrese Příhon 1, Čejkovice vás v roce 2019 zve na tyto akce:

9.3. Košt vína
13.4. VII.Čej­kovická vinná stezka
24.-26.5. XXIII.Vinné trhy Čejkovice
22.6. Den otevřených dveří VÍNO SÝKORA
27.6.- 8.9. Letní otevřené sklepy
23.- 25.8. XV.Den otevřených sklepů
11.11. Svatomar­tinská vína

Využijte příležitost a navštivte Čejkovice v den nějaké akce. Ročník 2018 byl mimořádně kvalitní. Dlouhé suché a slunečné léto dodalo bohaté úrodě hroznů dostatek cukru, umístění vinic na Jižní Moravě zajistilo přiměřenou kyselinku, půda dostatečnou mineralitu a celkový extrakt. Vznikla tak výborná svěží a lahodná vína, která lze bez zaváhání konzumovat jako vína mladá.

Komu se nechce riskovat cestu po D1, nalezne stejně širokou nabídku vín jako u Víno Sýkora s.r.o. i v Praze u 1. moravsko-české vinařské společnosti s r.o., na adresách uvedených na těchto stránkách. Lze tak bez námahy ochutnat vzorky dobrot, které přinesl mimořádně kvalitní ročník 2018.

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.