Syrah - 1. moravsko-česká vinařská

Syrah

Syrah je modrá odrůda s velmi bohatou historií. Pěstovala se již v biblických dobách a zmínky o jejím pěstování pocházejí z doby již 600 let před naším letopočtem. Pěstovala se na území dnešního Íránu v okolí města Širaz, odtud tedy druhý název této odrůdy, totiž Shiraz, který je dnes užíván v anglicky mluvících zemích. V ČR se nepěstuje, hlavní pěstitelské země jsou v Evropě Francie a Španělsko, dále se pěstuje v Kalifornii, Jihoafrické republice a Austrálii.

Víno má velmi tmavou a velmi intenzivní barvu, takže lze Syrah občas nalézt pod přezdívkou „Black Shiraz“ nebo „Black Wine“ („Černé víno“).Víno je to mohutné, plné, viskózní, charakteristicky kořenité a peprné. Je bohaté na třísloviny a má dlouhou dochuť. O takovém vínu se oprávněně říká, že jsou ho plná ústa.
Vína Syrahu je obtížné popíjet samotná, potřebují doprovod jídla.
Jsou obvykle velmi silná. Mají obvykle kolem 14% alkoholu a ten člověka může rychle unavit. K jídlu se hodí se k různým paštikám, ke zvěřině, obecně k tmavým masům, k pokrmům s rajčaty nebo k ementálskému sý­ru.

My nabízíme SYRAH suchý, se zbytkovým cukrem 3,4 g/l, velmi tmavě rubínové barvy, ze spřáteleného vinařství David Moreno (Badarán, La Rioja, www.davidmoreno.es).
Charakterově se jedná o odlišné víno, než to, které obvykle nabízíme ze sklizní vinných hroznů ze středoevropské oblasti. Do prodeje jsme ho zařadili proto, abychom rozšířili nabídku sudových vín i o vína z jiných pěstitelských oblastí a měli jste možnost porovnání.

Novinky

*** VÁNOCE 2018 ***

Blíží se adventní čas.

Jako již tradičně připravilo vinařství Víno Sýkora s.r.o. speciální Vánoční víno.

Jedná se o směs červených vín s vyšší tříslovinou, nižším obsahem kyselin a vyšším obsahem zbytkového cukru (polosladké).

Vánoční cuvée (směs) vyniká svou intenzivní kořenitou vůní, mohutnou chutí a je pro milovníky vína ideálním nápojem při rozjímání a bilancování, při rozmlouvání s přáteli, anebo k četbě za dlouhých předvánočních a vánočních večerů. Konzumujte ale v rozumné míře, obsahuje 11,5 % obj. alkoholu.

Přijďte od 26.11.2018 ochut­nat do naší vinotéky v Horních Počernicích nebo v Hostivaři! Cena 100 Kč/L (sudové stáčené víno moravských vinic)

MLADÁ VÍNA - ROČNÍK 2018

Od listopadu 2018 prodáváme Mladá vína – ročník 2018. (bílá, růžová, červená) z produkce Víno Sýkora s.r.o., Čejkovice.

  • BÍLÁ: Müller Thurgau-suché, grepová vůně, Muškát Moravský-polosuché, muškátová vůně
  • RŮŽOVÉ: Svatovavřinecké-polosuché, vůně lesních malin
  • ČERVENÉ: Modrý Portugal-suché, vůně třešní

Jednotná cena: 120,–Kč/láhev 0,75L

Ochutnejte Mladá vína 2018 z výborného ročníku v předstihu před Svatomartinský­mi víny!

© 2009 - 2019 1. moravsko-česká vinařská s.r.o. & Webarium s.r.o.